У позоришној сали наше школе одржано је полуфинално такмичење у познавању саобраћајних прописа, где су се такмичили матуранти седам новосадских средњих школа. Сва одељења завршних разреда школа које учествују у пројекту „Семафоризација“ Центра за безбедност у саобраћају имала су четири представника који су се надметали у врло интересантном квизу. Моје одељење, 4-6, иако је било најбоље квалификовано у нашој школи, нажалост није остварило пласман у финале овог такмичења.

Пројекат ове организације омогућио је новосадским средњошколцима да слушају предавања и учествују у радионицама кроз које су учили о безбедности у саобраћају, као и узроцима и последицама саобраћајних несрећа. Ученици су имали много питања, а на крају би се зачули коментари: „Никад више нећу сести у ауто, а да се не вежем, па чак и ако будем седео на задњем седишту!“ или „Од сад, после изласка, кући идем таксијем!“.