Конкурс су и ове године заједнички организовали Коло српских сестара Епархије бачке, Одбор за верску наставу Епархије бачке, Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружење војвођанских учитеља.

Kонкурс je уврштен у Календар смотри и такмичења Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, а подржан је и од Управе за култупу Града Новог Сада. Учествовало је 3.866 ученика из 325 образовних установа Републике Србије, Републике Српске и расејања.

Основна тема конкурса је "Стогодишњица од почетка Великог рата”, са предложеним подтемама:

1. Велике битке за слободу српског и свих слободољубивих народа
  2. Помоћ ближњем
  3. Наши добротвори
  4. Пријатељи у Великом рату
  5. Рад Надежде Петровић као болничарке у Великом рату
  6. Страдање деце у рату
  7. Пут до слободе
  8. Нећемо вас заборавити
  9. Моја отаџбина
  10. Сеобе
  11. „Тамо далеко“
  12. „Плава гробница“

Наша ученица, Оливера Шимудварац (IV-6) учествовала је са радом на тему "Страдање деце у рату". Иако стручни жири није овај рад уврстио у ужи избор, сматрамо да треба похвалити њен труд и залагање, а њено емотивно виђење ове захтевне теме можете прочитати у оквиру Лазиног кутка.

У суботу, 07. фебруара 2015. године, у 11 часова, у Техничкој школи Милева Марић-Ајнштајн у Новом Саду, улица Гагаринова 1, одржаће се завршна свечаност конкурса, на којој ће бити изложени ликовни и калиграфски радова и додела награда за најуспешнија литерарна, ликовна и калиграфска остварења.

О детаљима конкурса и награђеним ученицима, можете се детаљније упознати преко сајта Епархије бачке.