У суботу 24.02.2018. године, ученици Гимназије „Лаза Костић“, у пратњи професорке Зорице Koкаи, посетили су Филозофски факултет у Новом Саду. Тамо су их дочекали љубазни професори који су  им представили  Одсек за медијске студије.

Гимназијалци су били одушевљени радионицом која их је додатно подстакла да се још више заинтересују за новинарство. Имали су могућност да чују и сазнају нешто више о медијима, као и да се опробају у радио и телевизијском студију Филозофског факултета. У телевизијском студију су се нашли пред камерама, док су у радијском студију имали прилику да се нађу испред микрофона и да се опробају у улози радио водитеља. Надамо се да ће управо ова посета подстаћи неке од наших ученика да новинарство одаберу као своју будућу професију.