И овог пролећа посетили су нас наши драги пријатељи – представници Нижњеновгородског државног универзитета „Н.И. Лобачевски“, универзитета на коме студира шесторо наших бивших ученика.

Боравак у Руском дому у Београду, где су вршили интервју са заинтересованима за студије у Руској Федерацији, Константин Кемајев, помоћник декана Факултета страних студената, и Кирил Баландин, помоћник ректора за међународну сарадњу, искористили су да посете партнерске гимназије у Новом Саду, Шапцу и Алексинцу.

У среду, 21. марта, у позоришној сали наше гимназије, гости су ученицима других и трећих разреда представили свој универзитет и објаснили начин на који заинтересовани могу да конкуришу за стипендију Владе РФ.

Већ четири године заредом овај универзитет нуди два буџетска места за наше матуранте који желе да студирају на неком од тамошњих факултета, као и подршку за добијање стипендије. Наши гости су изразили спремност  да се ова врста сарадње настави и у будућности и упутили речи хвале за наше бивђе ђаке – сада њихове студенте.

Након презентације, у разговору са руководством гимназије размотрена су питања нових будућих праваца сарадње између наше гимназије и Универзитета „Лобачевски“.

Веома смо захвални нашим драгим пријатељима на посети, а такође на бризи и подршци коју у Нижњем Новгороду пружају нашим бившим ученицима, као и на спремности да прошире лепезу активности везаних за нашу будућу сарадњу.

Овде можете преузети презентацију УНИВЕРЗИТЕТА ЛОБАЧЕВСКИ.