Седамдесет трећу годишњицу победе над фашизмом један број Руса који живе у Новом Саду по други пут је бележио у Дунавској улици испред посластичарнице „Зефир“. Средњошколци и студенти руског језика, обучени у руске униформе из Другог светског рата, делили су окупљенима и пролазницима Георгијевске траке – симбол Дана победе, а домаћини су све угостили војничком кашом од гершле са месом и чашицом вотке.

Певале су се познате руске песме из ратних година, говорили стихови о отаџбини и о ратним љубавима. Текстови песама били су одштампани у великом броју примерака и подељени окупљенима, и свако ко је желео, могао је да се придружи песми.

Ученици наше гимназије (групе које уче руски језик из 2-1, 3-3 и 3-5) присуствовали су овој прослави, а часови руског језика су, као сваког 9. маја, били посвећени Дану победе и Бесмртном пуку.