У Гимназији „Лаза Костић“ 18. маја 2018. године одржано је треће Покрајинско такмичење у беседништву ученика гимназија Војводине. Учесници су се такмичили у две категорије:
1.    Беседа на задату тему: „Човек је човеку вук“ и
2.     Класичне беседе познатих аутора
Такмичаре је оцењивао трочлани жири, у саставу: Маја Галић, редитељ, Соња Лештар, глумица и Душан Мамула, редитељ.

Победници су:
У категорији БЕСЕДА НА ЗАДАТУ ТЕМУ прво место је освојио Владимир Крсмановић из Гимназије „Јован Јовановић Змај“, ментор Александар Турукало. Друго место је освојила Теодора Тодоровић из Гимназије и економске школе „Бранко Радичевић“ из Ковина, ментори Оља Љубоја и Роберт Тот. Треће место је припало Тамари Дангузов из Гимназије „Сава Шумановић“ из Шида, менторка Гордана Павловић.

У категорији КЛАСИЧНЕ БЕСЕДЕ ПОЗНАТИХ АУТОРА победник је Растко Корњача из Гимназије „Јован Јовановић Змај“, ментор Александар Турукало. Друго место је припало Даници Медић из Гимназије „Лаза Костић“, ментор Вукашин Лазовић. Треће место је освојио Никола Гашпарић из Гимназије „Бранко Радичевић“ из Старе Пазове, менторка Дуња Гајин.