Делегација из Пекинга (Smart Learning Institute), посетила је нашу гимназију 15.07.2018. године. Њихова посета везана је за пројекат „Пут свиле” у који је укључен велики број земаља. Директор наше школе потписао је споразум о сарадњи и њихова посета била је следећи корак у реализацији пројекта.

Планиране су многе активности, везане како за ученике тако и за професоре у виду стипендија и размена. Заинтересовани су и да нам помогну у унапређивању наставних средстава, нарочито  комјутерске опреме.

Делегација је обишла гимназију и показала посебно интересовање за позоришну салу. На састанку смо размењивали искуства везана за сам процес наставе и за све веће потребе за дигитализацијом и модернизацијом наставе.

Надамо се да је ово само почетак једне лепе сарадње.

Делегацију су дочекале проф. Јасмина Вуковљак, Весна Зечевић и Наташа Тодоровић.