Новосадски фестивал књиге, НОФЕК,  се одржава другу годину за редом на платоу испред СПЕНС-а од 14. до 16. септембра. Фестивал организује   Удружење грађана Поента, а као пројекат  је одобрен од Градске управе за спорт и омладину Града Новог Сада , за циљ има промовисање књижевности и културе међу младима, што се реализује кроз различите активности хуманитарног карактера. Ове године прикупљени новац је намењен за лечење новосадске  студенткиње  Драгане Станимиров.

Једна од активности је средњошколски квиз “Ђаци против професора”. Наши ученици су имали прилику да одговарају на питања везана за књижевност и филм и такмиче се против ученика  Гимназије “Јован Јовановић Змај” и ученика Гимназије “Светозар Марковић” , у такмичењи су учествовали и професори гимназија.

Нашу гимназију су представљали ученици: Јана Марковић, Маја Стојановић и Ђорђе Гламочанин и професорка биологије Мајда Глигорић.

Наши ученици су освојили друго место!

Честитамо!