Семинар за обуку едукатора, у оквиру програма превенције трговине људима, Црвеног крста Новог Сада одржан је 20. и 21. октобра 2018. године у просторијама Црвеног крста. Семинар су похађали ученици Гимназије “Лаза Костић“, али и ученици других гимназија и средњих стручних школа. Обуку су водили тренери за обуку едукатора (ТоЕ) који су детаљно објаснили појам трговине људима (Human trafficking) и знање пренели на будуће едукаторе.

Првог  дана семинара представљена је улога Црвеног крста ,у борби против трговине људима, као и сам појам трговине људима. У оквиру семинара, осим теоријске наставе, биле су и разне радионице и на тај начин теоријски рад је претворен у у практичан рад . Кроз причу, филмове и видео записе приказани су примери који су рађени на основу истинитих догађаја. Први дан је завршен евалуацијом.

Другог дана, уједно и последњег дана семинара, представљен је Превентивни пакет за рад са различитим циљним групама. Одржано је и предавање „Како бити добар предавач“. У оквиру тог предавања будући едукатори су се упознали са радом и понашањем на радионицама које ће они водити. Други дан завршен је разговором о будућем раду  едукатора са Црвеним крстом као и еваулацијом целокупног семинара.