У оквиру презентације историјских студија ННГУ, а у складу са планом активности на пољу међународне сарадње, нашу гимназију су 27. октобра 2018. посетили проф. Кузњецов А.А. и проф. Маслов А.Н. –  професори историје на Нижњеновгородском државном универзитету „Н.И.Лобачевски“ са којим наша школа има вишегодишњу плодотворну и разгранату сарадњу.
Сусрет са ученицима је, у форми округлог стола, одржан у школској библиотеци. Професори Кузњецов и Маслов представили су историјске студије на ННГУ „Н.И.Лобачевски“ и одговарали на питања ученика везана за историју Русије и историју руско-српских односа.

Мада помало уморни од школских активности везаних за блиско тромесечје, као и од посете Међународном сајму књига, наши ученици су  активно учествовали у дискусији, постављали занимљива питања и показали велико интересовање за историју Русије и Србије.

Професори из Нижњег Новгорода изразили су велико задовољство и упутили ученицима захвалност за овај сусрет.

У организацији и и реализацији овог, другог по реду, сусрета са професорима историје, учествовали су директор гимназије Вукашин Лазовић, помоћник директора Весна Зечевић, проф. историје Свјетлана Пилић-Томић и проф. руског језика Милена Алексић.