Објављен је списак победника међународног конкурса есеја за студенте и средњошколце „Реч о Делу“.  На конкурс је пристигло 305 радова из пет региона Руске федерације, као и од представника пет земаља (Србија, Немачка, Аустрија, Бугарска и Црна Гора).

„Реч о Делу“  је конкурс индивидуалних радова студената и ученика средњих школа који је реализован с циљем  да се скерне пажња младих на социјалну журналистику као културну и дружтвену појаву.
Победници конкурсног програма Фестивала учествоваће на Округлом столу „Стваралац-градитељ“, који ће се одржати у Софији у јуну 2019 года.
Део текста (у преводу на српски) и списак преузети су са сајта: http://megproekt.ru/?p=859
Међу победницима су и наши ученици 3-1: Лена Јанков, Андријана Јовановић и Владан Јовичић (под бројевима 3, 4 и 5), док су Соња Малешевић и Александар Малешевић из 4-3 добитници дипломе 3. степена (под бројевима 43 и 44).

Честитамо свима!