Дана 25.04.2019.године  у Алексинцу су уручене награде најбољим учесницима 22. Књижевног конкурса „Гордана Брајовић”, а међу награђеним ђацима и школама, нашла се и наша школа, коју је представљала Јана Добријевић, ученица II-6 одељења.

Јана је освојила I награду за прозу у категорији средњих школа, са радом на тему “Али нико да се сети”.

Писци Раде Танасијевић, Радослав Стојановић, Дејан Алексић, Славка Масоничић Војиновић, Власта Ценић, Виолета Јовић, Миломир Краговић били су гости ОШ "Свети Сава" у Суботинцу, где је рођена Гордана Брајовић, песникиња посебног сензибилитета и врсни репортер "Новости". Том приликом представљен је Зборник награђених радова "Песма међу песницима", а Јана је окупљенима прочитала свој првонаграђени рад.

Након тога у Центру за културу Алексинац, најуспешнијим младим писцима уручене су повеље и пригодни дарови на завршној свечаности, где је све госте и учеснике поздравио Ненад Станковић, председник општине Алексинац.Др Зорана Опачић, председник жирија, у коме су били и Владимир Андрић и Весна Ћоровић Бутрић, је нагласила да је жири имао изузетно тежак задатак да од пристиглих 160 радова из 54 школе одабере најбоље.

На крају фестивала, награђенима у част, премијерно је изведена представа „Полетећу”, по тексту Весне Ћоровић Бутрић, прошлогодишњег лауреата, а у режији Миливоја Млађеновића.