Ове године, ђаци наше гимназије су по други пут учествовали у регионалном такмичењу ученика средњих школа у предузетничким вештинама Пословни изазов. Такмичење је одржано 11.12.2019. у Новом Саду и у њему је учествовало 120 ученика средњих школа из целе Војводине. Тимови од по пет ученика из различитих школа су имали задатак да осмисле бизнис идеју као одговор на постављени изазов. Ове године изазов је био осмислити производ или услугу која ће допринети повећању сигурности у саобраћају.

Нашу гимназију представљали су Никола Ковачевић и Танасије Жугић, ученици четвртог разреда. Њихови тимови су имали идеју да направе и пласирају на тржиште уређај за сигнализацију за бицикл и тиме повећају сигурност бициклиста у саобраћају, то јест уређај који би ограничавао максималну брзину моторног возила у зависности од брзине дозвољене на одређеном делу пута. Никола и Танасије су пред жиријем показали своје вештине презентације и лепог изражавања. На питања чланова жирија одговорили су концизно и без оклевања и тиме донели поене својим тимовима. Мада се њихови тимови нису пласирали на републичко такмичење, Никола и Танасије су представили нашу гимназију у најлепшем светлу.