РЕТОРИЧКА СЕКЦИЈА - БЕСЕДНИШТВО

Има дугогодишњу и успешну традицију у нашој школи. Од када гимназија постоји, наши ученици учествују и постижу веома запажене резултате на средњошколским такмичењима у беседништву, а најталентованији су чак учествовали и побеђивали и на републичким такмичењима за одрасле. Уметности лепог казивања увек се поклањала велика пажња у Гимназији „Лаза Костић“.

Манифестације:

• Беседништво у част Зорана Ђинђића (04.02.2012.) учествовали: Милана Малбаша и Боган Тешин
  • Средњошколско покрајинско такмичење: Милош Чеман је освојио другу награду на задату тему. Милош Медић је освојио трећу награду на задату тему и другу награду за импровизацију.

РЕТОРИЧКА СЕКЦИЈА - БЕСЕДНИШТВО

Манифестације:

РЕЦИТАТОРСКА СЕКЦИЈА

Изражајно казивање стихова се такође негује од првог дана постојања школе. Нема ниједне значајне манифестације у гимназији и шире, да наши рецитатори не учествују у њој. Круна њиховог рада је такмичење на општинском, регионалном и покрајинском нивоу, где увек имамо више представника чији таленат никада не прође незапажено.

Манифестације: Дани Лазе Костића, „Сви наши успеси“, Испраћај матураната.

Такмичења у рецитаторству:

• Школско: 05.03.2012. у Гимназији „Лаза Костић“ учествовали: Милош Чеман, Тијана Јовановић, Ана Радосављевић, Милан Ракић, Игор Гашпарић, Стефан Бозовић, Немања Турански. На средњошколско општинско такмичење пласирали су се: Милош Чеман, Милан Ракић, Игор Гашпарић и Ана Радосављевић.
  • Општинско такмичење: 19.03.2012. у Новом Саду даље су се пласирали Милош Чеман и Милан Ракић.
  • Регионално такмичење: 25.03.2012. у Бачу: даље се пласирао Милош Чеман.
  • Покрајинско такмичење: 24.04.2012. у Сечњу: учествовао Милош Чеман, али се није пласирао за републичко такмичење.

ЛИТЕРАРНА СЕКЦИЈА

Лепој писаној речи се поклања пуна пажња и сваке школске године се све више учесника укључује у рад ове секције. Развијају се све квалитетнији „писци“ и учествујемо на све већем броју конкурса, на којима радови наших ученика често привлаче пажњу и неретко бивају награђени.

Манифестације на којима смо учествовали, током школске 2011/2012 године:

• Литерарни конкурс поводом „Дана Лазе Костића“. Награде су добили: Милош Чеман, Милица Ђокић, Емилија Хатала, Николина Гаврилов и Милорад Кубатовић.
  • Учешћена вечери младих стваралаца у оквиру „Прозефеста“. Радове су читали: Милош Чеман, Николина Гаврилов, Милорад Кубатовић, Милан Ракић.
  • Гимназијска манифестација „Сви наши успеси“. Радове читали награђени ученици са школског литарарног конкурса.
  • Литерарни конкурс Студентске организације „Уједињена Србија“ из Београда, на тему„Опрости“.