Ученици  наше гимназије су 27.11.2019. посетили изложбу ђачких цртежа, која је организована у оквиру манифестације Дани паука, под називом Паукова мрежа, у Заводу за заштиту природе. На изложби је учествовала наша ученица Милица Стојков, чији је рад и награђен.

Присуствовало је 20 ученика из IV2 и IV5 одељења. Проф. Оливер Фојкар је ученицима показао презентацију о заштићеним врстама и угоженим подручијима Војводине, а затим су погледали два краткометражна филма - Специјални резерват пертоварадинско ковиљског рита и Национални парк Фрушка Гора.

Ученици су затим, погледали изложбу и сталну поставку Природњачког музеја, са заштићеним и изумрлим врстама са подручја Војводине, као и тематски део „Пази отровно - са отровним врстама“ паука, гмизаваца, инсеката и другим врстама.