Ученици наше гимназије су 30.11.2019. учествовали у акцији реконструкције Лиманског парка.
Акција је организована у оквиру велике кампање озелењавања Новог Сада, у складу са програмом „Зелени градови“ Европске банке за обнову и развој (ЕБРД), у којем Град Нови Сад учествује.

Овом приликом су засађене саднице копривића (Целтис аустралис), храста (Qуерцус сп.), гинкга (Гинкго билоба), јапанског багрема (Сопхора јапоница), платана (Платанус сп.), јавора (Ацер сп.), јасена (Фраxинус сп.) и црног бора (Пинус нигра).

Учествовало је укупно 24 ученика и наставница биологије Јелена Габрић.

Из И1 одељења Кутањац Урош, Кутањац Никша и Тепић Алекса

Из И2 одељења Секулић Милица и Шкундрић Јована

Из И4 одељења Аковић Барбара, Белић Андреј, Вунић Миа, Габрић Бранислав, Јовановић Урош и Симин Михајло

Из И6 одељења Радусиновић Михаило

Из ИИИ1 одељења Габрић Марко, Манић Ана и Обрадов Лола

Из ИИИ4 одељења Вукотић Инес, Милосавац Елена, Обрадовић Вукан, Рогановић Ања и Улић Сара

Из ИИИ5 одељења Миљанић Марина, Микић Марина, Милошевић Александар и Панић Јована

Овом акцијом Нови Сад је почео припрему за кандидата за „Зелену престоницу Европе“, а Лимански парк је добио свој нови изглед и постао уређена зелена оаза.