У уторак 29.10.2019. године ученици  наше гимназије, Ана и Михаило Манић (III/1), Дарко Медић и Љубинко Итебејац (III/3) су  присуствовали  конференцији „Млади – иновације и трендови“, коју је организовао ОПЕНС заједно са Центром за омладински рад (ЦЗОР).

Конференција је започета панелом у ком су учествовали  Снежана Клашња (Саветница министра омладине и спорта), Вања Калаба (ЦЗОР), Јелена Стојановић (НАПОР), Адис Арнаутовић (ЦЕМ) и Дарко Лазаревић (Омладина ЈАЗАС Нови Сад). Том приликом учесници панела су говорили о одрживости омладинске политике и улоге омладинског центра у њему.

Конференција је пружила прилику младима да се упознају са иновативним програмима за младе, као и степеном укључености младих у процесе доношења одлука.

Надамо се да је конференција подстакла наше ученике да се баве променама у трендовима и интересовањима у односу на дух времена.
Ана Манић III/1