Сваке суботе биолошки кабинет постаје цветни атеље и место добрих вибрација где ученици наше школе, љубитељи биологије, квалитетно и креативно проводе слободно време овладавајући техникама аранжирања цвећа и основама примењене ботанике.

На радионицама се негује индивидуални приступ ученику уз откривање његових талената и креативних способности за самостално стилско обликовање.
У опуштеној, али радној атмосфери, кроз заједничка дружења ученици се упознају са:
-основним правилима и техникама аранжирања цвећа
-вештином израде и обликовања букета
-класичним и модерним стиловима аранжирања
-облицима и формама бидермајера
-техником израде венчаних букета и корсажа
-израдом гирланди, фестона, венчића, цветних кугли, лепеза и топиара
-израдом аранжмана за Нову Годину, Дан заљубљених, 8. Март, Ускрс и остале свечане прилике
-аранжирањем поклона и декорацијом ентеријера
-основама композиције јапанске икебане

При аранжирању се користи свеже резано цвеће, суво цвеће, воће и поврће.
Сваки полазник радионице своју цветну креацију носи кући или поклања драгој особи.
Ученици се окупљају сваке суботе од 9.00-14.00 у кабинету биологије А14.

Радионица је под стручним вођством наставника биологије, ботаничара и флористе са дугогодишњим искуством и екстравагантним приступом цветном дизајну.

На радионицама су присутни следећи ученици:
1-1 одељење: Софија Јошиковић
1-2 одељење: Милица Секулић, Александра Шијан, Тијана Игњатовић, Софија Грујин , Јована Шкундрић, Исидора Лакић, Софија Првуловић, Мила Рабреновић, Маша Бољановић
1-4 одељење: Миа Пушић, Анастасија Радић, Миа Вунић, Милица Мандић, Ана Керезовић, Ђорђе Пеурача, Кристиан Тот
1-5 одељење: Теодора Војиновић, Лидија Светек, Маријана Тот, Катарина Буквић, Анастасија Стевовић, Анђела Стевић, Ања Анђелић, Елена Плиснић
1-6 одељење: Тамара Игњић, Јована Штрбац, Михаило Радусиновић, Ивана Јелић
3-1 одељење: Ана Ступар, Ана Манић

У галерији слика се налазе занимљивe фотографије ученика.