Ни пандемија вируса Корона није спречила одржавање традиционалног, петог по реду Међународног летњег језичког кампа који, у оквиру међународне сарадње, наша гимназија организује и спроводи заједно са Српским центром при Универзитету „Лобачевски“ из града-побратима Нижњег Новгорода.

Овог лета камп је одржан на даљину. Директор гимназије Вукашин Лазовић отворио је камп 17. августа 2020.

Тринаест учесника – петоро наших ученика и осморо студената из Нижњег Новгорода – укључило се у рад кампа. Професорка Весна Зечевић држала је часове српског, а професорка Олга Крупина – часове руског језика, док су доц. др Ирина Абрамова и професорка Милена Алексић држале мастер-клас радионице и активности везане за „Дан музеја“.

Камп је затворен 21. августа. Чак и овакав сусрет, сусрет на даљину, није био без емоција и узајамне жеље да се учесници сретну уживо и да се традиција кампа не прекине.

Један од нових предлога – да се једном месечно организују наши сусрети на даљину, наизменично из Српског центра и из Гимназије „Лаза Костић“, наишао је на одобравање свих учесника.

Управа школе