У оквиру сарадње са Државним универзитетом „Лобачевски“ (ННГУ), наши ученици су 28. јануара присуствовали онлајн-презентацији овог универзитета. О њему је говорио проф. Константин Кемајев, са посебним освртом на могућност да наши ђаци студирају на неком од бројних факултета овог универзитета, и то о трошку РФ.

Добре традиције не треба прекидати, без обзира на околности. Треба се само прилагодити тим околностима. Тако је још једна традиција коју наша гимназија негује већ четири године настављена у понедељак 14. децембра. Реч је о пројекту Часови историје са професорима ННГУ А. Кузњецовим и А. Масловим који су овога пута одржани путем платформе Zoom.

У уторак 1. децембра одржан је први међународни онлајн Педагошки форум „Настава руског и настава на руском: нове димензије у отвореном образовању“. Организарор овог пројекта је наш партнерски универзитет из Нижњег Новгорода, Универзитет „Лобачевски“, уз подршку Министарства образовања Руске Федерације.

Наша гимназија се одазвала позиву за учешће у Форуму са три реферата наших професора и 16 слушалаца-ученика.

У четвртак 05. новембра одржано је онлајн-затварање међународног пројекта „Реч о делу“, на чијем конкурсу есеја наши ученици већ две године учествују.

Директор организације „Мегапројекат“  из Москве и организатор пројекта Ала Ларина, Ирина Абрамова, сарадник на пројекту и Елена Пасхина, председник жирија, обратиле су се нашим ученицима – учесницима и победницима конкурса.