Како је и било договорено на петом по реду Латњем језичком кампу градова-побратима, Новог Сада и Нижњег Новгорода,  одржаном овог августа на даљину, сусрети Српског центра и наше гимназије се настављају.
Домаћин је била наша школа, дакле, био је то час српског језика за студенте Института филологије и журналистике ННГУ. Час је припремила проф. Весна Зечевић са Николијом Лековић и Миланом Мрђен, ученицама 3-1, а био је посвећен Лази Костићу и песми Santa Maria della Salute.

Ученици наше гимназије су и ове године учествовали на међународном конкурсу есеја „Реч о делу“ у организацији „Мегапројекта“ из Москве. И опет имамо победнике – Анастасија Маркова (3-2) и Дарина Тепавчевић (3-3) финалисти су овог конкурса.

У четвртак 5. марта наша гимназија је била домаћин представницима четири универзитета из братског града Нижњег Новгорода. У оквиру боравка на Сајму образовања „Путокази“, они су се представили ученицима свих новосадских гимназија и предложили им да размишљају о могућим студијама у Нижњем Новгороду. Делегацију је предводила Лидија Томаш, начелница Градске управе за образовање.

У уторак 18. фебруара у нашој школи одржан је мастер клас – представљање нове лингвистичке игре са необичним називом „Јат“ (слово старословенске азбуке). Игра је везана за фразеологију, једну од најсложенијих, али и веома занимљивих области у учењу страних језика. Осмишљена је као друштвена игра – на комплету карата су дати различити фразеологизми са четири понуђене варијанте тумачења, док се на полеђини налази тачан одговор и детаљнија информација о самом фразеологизму.