Како је и било договорено на петом по реду Латњем језичком кампу градова-побратима, Новог Сада и Нижњег Новгорода,  одржаном овог августа на даљину, сусрети Српског центра и наше гимназије се настављају.
Домаћин је била наша школа, дакле, био је то час српског језика за студенте Института филологије и журналистике ННГУ. Час је припремила проф. Весна Зечевић са Николијом Лековић и Миланом Мрђен, ученицама 3-1, а био је посвећен Лази Костићу и песми Santa Maria della Salute.

Ево шта сунаши пријатељи из Српског центра написали на својој Фб страници:

Деветог октобра били смо на онлајн-часу у Гимназији "Лаза Костић".
Упознали смо се, видели смо једни друге, сазнали смо о животу и стваралаштву песника Лазе Костића. Сада нам је Србија нешто ближа.
Наши студенти су сасвим недавно почели да уче српски, али су већ могли да слушају, да разумеју, да говоре удубљујући се у српски језик.
Захваљујемо се Весни и ђацима Гимназије на причи о песнику и на рецитовању прелепих песама).

Чекамо следећи онлајн-сусрет
Домаћин новог сусрета биће Српски центар, када ће наши ђаци присуствовати часу руског језика и сазнати занимљивости из живота Максима Горког.