На међународном турниру у рвању грчко-римским стилом који је одржан 02.10.2021. године у Спортском центру „Младеновац", Кристијан Тешановић, ученик I-4 одељења Гимназије "Лаза Костић" освојио је треће место у озбиљној кадетској конкуренцији где су наступали такмичари 2004, 2005 и 2006 годишта. Тиме је наш Кристијан био и најмлађи учесник турнира, са кога се вратио окићен бронзаном медаљом!

Честитамо!

Расписан је конкурс за добијање државних стипендија у оквиру квоте владе Руске Федерације.
У оквиру ове квоте ваши ђаци могу да упишу ННГУ "Н.И. Лобачевски". Настава се изводи на РУСКОМ језику. Студенти који не знају руски језик прво могу да упишу припремну годину где ће учити руски језик. Обука на њему траје 1 годину, она је бесплатна (покрива стипендија). Ако је потребна обука на припремној години, онда кандидати треба да наведу то у анкети.