Анђела Бранковић, ученица 4-1 одељења, активна је спортискиња - боксерка.

Ево шта нам је изјавила у вези последњег такмичења на којем је учествовала:

"Европско првенство у боксу за жене јуниорског и младог узраста одржало се од 19. до 26. септембра у турском граду Орду.  Моје припреме су почеле још у марту. Преко лета тренирала сам свакодневно, два пута дневно. У јулу и августу сам имала три међународна турнира која су ми била нека врста провере пред Европско  првенство На сваком од тих турнира освојила сам медаљу, једну бронзану и две златне.  Боксерски савез Србије је отказао средства за одлазак на првенство. Брзо смо реаговали и обавестили грађане путем новина, интернета, радија, телевизије... Прича је брзо проширена и многи људи, као и ученици и професори моје школе,  су помогли. Новац је сакупљен у року од два дана.

На Европском првенству сам освојила бронзану медаљу. Свима сам бескрајно захвална, јер без њихове добре воље не бих отишла да представљам нашу земљу.

Након  повратка из Турске, кроз 5 дана сам отишла у Бугарску на још један турнир. То је био отворен куп Балкана на којем сам освојила прво место".

Желимо Анђели још много спортских успеха у овом племенитом спорту!