Матуранти наше гимназије су 16. 10. 2017. посетили Краљевски комплекс у Београду. Овај целодневни историјски час почео је у манастиру Раковица где смо се упознали са историјатом овог манастира и поклонили на гробу блаженопочившег патријарха српског  господина Павла.

Након тога ова велика група (65 ученика ) упутила се на Дедиње.У двосатној посети ученици са својим професорима и тамошњим водичем обишли су: Краљевски двор,Бели двор и цркву посвећену светом Андрији Првозваном, крсној слави породице Карађорђевић. Матуранти су се ближе упознали са начином и временом градње овог комлекса као и значајним историјским догађајима ова епохе.Са осећањем поноса и истинске узбуђености ова посета настављена је у граду. Као и сви матуранти из провинције" и ми смо обишли споменик кнезу Михајлу Обреновићу ,оцу модерне Србије. Након обавезне шетње по граду вратили смо се кући, уморни али срећни.