И ове године Гимназија „Лаза Костић“ је била домаћин једном писцу у оквиру манифестације „Дани Милоша Црњанског“, која се одржава у Новом Саду и Новом Милошеву у организацији Матице српске, Удржења „Суматра“ и Банатског културног центра. Ове године нашу гимназију је посетила песникиња и преводилац Зденка Валент Белић.
Зденка Валент Белић је главна и одговорна уредница часописа „Nový život“ , песникиња, есејисткиња, књижевни преводилац  и стални судски преводилац за словачки језик.

Наши ученици Ивана Степанов, Александра Ристић, Маја Миловановић, Гордана Кнежић и Филип Брајковић су, у свечаној сали наше гимназије,  представили песникињу ђацима наше школе и упознали их са њеним радом, а потом водили занимљив интервју са песникињом.
Песникиња је пренела свој утисак са овог дружења једном реченицом, која говори много о  ђацима  наше гимназије – „Верујем у свет у коме су ова деца будућност“.