„Домац“ осваја награде!

НОВИ САД ФИЛМ ФЕСТИВАЛ, који је почео 18. септембра 2024, окупио је средњошколце из целе Србије који су пријавили преко 30 филмова. У селекцији од десет филмова, приказаних у позоришној сали Гимназије „Лаза Костић", учествовао је и филм „Домац" Александра Мусића, ученика 3-7  Гимназије „Лаза Костић". На свечаној церемонији затварања, одржаној 22. септембра 2024. у Српском народном позоришту, филм „Домац" освојио је чак три награде од седам:

• Награда за најбољу женску улогу - Ана Јовановић,
  • Награду за режију - Александар Мусић и
  • Награду за најбољи филм у целини

Филм „Домац" бави се темом младих без родитељског старања, коју Александар Мусић препознаје као важну, а о њој проговара на дубоко емотиван начин. Кроз  причу о девојци из дома, Мусић поставља питање да ли су ти људи невидљиви у друштву. Иако филм пружа одређену питкост, он оставља горку ноту, подсећајући публику на озбиљност теме. Истовремено, филм охрабрује појединца да препозна људскост и снагу.

У филму су учествовали ученици одељења 3-7 (смер ученика са посебним способностима за сценске и аудио-визуелне уметности) Гимназије „Лаза Костић“:

Редитељ: Александар Мусић

Продуценти: Огњен Грбић, Матеј Радосављевић, Филип Рушкуц

Сценографкиње: Зорана Митрић, Таиса Будошан

Главна глумица: Ана Јовановић

Остали глумци и глумице: Анамарија Димитријевић, Јелена Бировљев Рајчевић, Маријана Милетић, Савина Лакић, Филип Рушкуц, Матеј Радосављевић, Огњен Грбић, Светлана Радосављевић (родитељ), Стефан Југовић (професор).

фото: Владимир Величковић

Честитамо свим младим људима који уметност бирају као свој израз!

Победнички филм можете погледати на сервису YouTube, путем линка.