На Природно-математичком факултету у Новом Саду је 9. маја 2026. године одржан први круг квиза знања „Пети елемент“. Циљ квиза је да на забаван и едукативан начин покаже да природне науке нису „сувопарне“, већ узбудљиве, важне и пуне изазова, као и да подстакне тимски дух, радозналост и критичко размишљање код младих.
Тимови од 5 ученика представљали су своје школе и такмичили се кроз занимљива питања, задатке и изазове из области природних наука.
На такмичењу је учествовало двадесет тимова.

Нашу школу су представљале две екипе:
Екипа „Santa Maria de la Nauka” у саставу:
Катарина Глушица (4-3)
Јелисавета Вукашиновић (4-3)
Лорина Божовић (3-5)
Емилија Матијашевић (2-4)
Ана Батинић (2-10)
Екипа „Santa Maria de la Победа” у саставу:
Ленка Нићин (3-1)
Јована Илић (3-3)
Зорана Куљић (3-3) - замена Андреј Ковачевић (1-6)
Андрија Дакић (3-7)
Ана Унтербергер (1-10)
Екипа „Santa Maria de la Nauka” је освојила прво место у својој такмичарској групи и пласирала се у наредни круг такмичења.
Похваљујемо ученике обе екипе који су показали велико знање, изузетан тимски рад и заједништво.
Честитамо ученицима и проф. Хемије Наташи Крчмар и желимо им много успеха у наставку такмичења!
