Наша дугогодишња сарадница и пријатељица, директор Српског центра при „Универзитету Лобачевског“ (ННГУ) из Н. Новгорода, доцент Ирина Абрамова посетила је нашу гимназију 30. јуна ове године. Том приликом је на часовима руског језика демонстрирала две едукативне игре које нам је и поклонила. Ученици 3-3 и 2-5 су активно и са интересовањем учествовали у играма и показали солидно знање.

Са директором је наша гошћа разговарала о плановима везаним за будуће заједничке пројекте.
Ирина Абрамова нас је посетила у оквиру редовног учешћа на НИС-олимпијади, с обзиром на то да је ННГУ један од суорганизатора овог такмичења.
На позив директора, наша гошћа је присуствовала матурској вечери и ђацима генерације уручила симболичне поклоне.
У оквиру боравка у Србији, Ирина Абрамова је присуствовала догађају који су, поводом дана српске дипломатије, организовали Њ.К.В. Престолонаследник Александар и Принцеза Катарина у Белом двору.
Топло се захваљујемо нашој драгој Ирини Абрамовој и надамо се даљој успешној сарадњи.
Фотографије можете погледати ОВДЕ.