Наши ученици Марко ђукановић, Јована Нонковић и Никола Филиповић (одељење IV-1), под вођством наставника историје Јана Ђемровског, 30. новембра 2022, учествовали су на такмичењу "Пословни изазов", које организује невладина организација "Достигнућа младих" (Junior Achievement Serbia), део међународне мреже организација Junior Achievement WorldWide, и постигли запажен резултат.

На такмичењу учествују иновативни средњошколци, са циљем промовисања науке, нових идеја и предузетничког духа на пољу екологије, заштите животне средине и одрживог развоја.

За подручје Војводине, на такмичењу које је организовано на новосадском Рибарцу, учествовало је 100 ученика из 32 средње школе и 16 градова. Ученици из сваке школе су били распоређени у мешовите тимове, тако да су се наши Марко, Никола и Јована нашли у различитим групама са вршњацима из других школа.

Тим у коме је учествовао наш Никола Филиповић освојио је прво место, са идејом производње биоразградиве чаше, која би у дну посуде имала семенку неког дрвета или биљке. Распадањем чаше, семенка би се ослободила и проклијала, дајући тиме свакодневном отпаду нову димензију.

Честитамо нашим ученицима на свесрдном ангажовању и постигнутом резултату.