У организацији Покрајинског секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице и Покрајинског секретаријата за високо образовање и научно-истраживачку делатност, од 19. до 24. децембра 2022. године реализована је обука талентованих ученика средњих школа са територије АП Војводине на Фрушкој гори у Центру за привредно-технолошки развој Војводине, ЦЕПТОР-Андревље.

Циљ оваквог облика рада са талентованим ученицима је био модернизација васпитно-образовног процеса кроз осавремењивање наставног процеса путем иновантивних и креативних идеја свих учесника, усаглашавање образовања са потребама тржишта рада кроз развој предузетничког духа, развој практичних и животних вештина, као и подршка ученцима са изузетним способностима, развој талената у складу са њиховима потребама, проширивањем и обогаћивање наставних садржаја.

У току петодневног боравка кроз теме "Слободно време“, "Самопоуздање“, "Кад би...", "Ко хоће да доживи чудо“ и „Ја имам таленат“ ученици су стицали нова искуства путем учествовања у радионицама, а посетили су нас и глумац СНП-а Миодраг Петровић, проф. Ивица Стевановић са Академије уметности у Новом Саду и оперска дива Сенка Недељковић, представљајући своја занимања.

У оквиру програма посетили смо Филозофски факултет у Новом Саду и знаменитости Сремских Карловаца.  Слободно време ученика на Андревљу је било испуњено културно-уметничким и забавним програмом.

Ученици који су представљали нашу гимназију су: Милош Олах II/3,  Јована Тепић II/4, Лука Сукновић II/1, Миња Степановски II/7, Мина Милосављевић II/7, Јован Вулета III/6, Димитрије Милошевић III/6,  Наташа Вуковљак III/7, Јана Михаљица III/7 и Нина Јовановић III/1. Заједно са ученицима је била педагог гимназије Биљана Поповић.

Можете погледати и галерију слика са овог занимљивог догађаја.