Национално такмичење средњошколаца у предузетништву „Пословни изазов“  је одржано 1. и 2. Фебруара 2023.године у Беграду у хотелу "Путник Ин". Такмичење је окупило 85 ученика из 67 средњих школа из целе Србије који су победили на регионалним такмичењима одржаним у новембру и децембру прошле године.

Радна атмосфера током такмичења
Детаљи са представљања идејних решења пројеката

Петочлани тимови састављени од ученика из различитих школа добили су задатак да осмисле производ или услугу који ће помоћи наставницима и ученицима да на лакши и функционалнији начин приступају учењу. Уз помоћ пословних ментора креирали су бизнис планове за своје идеје које су на крају дана у троминутним презентацијама представили члановима жирија.
Нашу школу су представљали троје ученика Лана Гвозденац (4.1), Никола Бурлица (4.1) и Никола Филиповић (4.1), који су били победници на регионалном такмичењу Пословни изазов и Изазов специјал.