Међународни сајам образовања „Путокази“ је и ове године традиционално одржан на Новосадском сајму 9. и 10. марта 2023. На сајму су учествовали бројни факултети, средње и више школе.
Наша школа је и ове године имала прилику и задовољство да учествује на Сајму образовања „Путокази“. Представили смо све наше активности - заједнички рад наставника и ученика. Представили смо успехе наших ученика на такмичењима, како из спортских дисциплина, тако и из ликовне уметности, Књижевне олимпијаде, учешће талентованих ученика на Андревљу.

Преко видео презентације наши гости су могли да погледају слике са Светосавске академије, учешће наших ученика у пројектима са психологом школе и слике са представе ученика и професора наше гимназије „Некрштени
дани“.

Ученици са посебним способностима за сценске и аудио-визуелне уметности су одиграли дечију представу „Маштојед“, коју су најмлађи посетиоци одгледали заједно са својим родитељима.

Штанд наше школе посетили су бројни ученици основних и средњих школа, родитељи, посетиоци из разних образовних и културних делатности.
Наша школа је и ове године на Сајму образовања награђена Великом златном медаљом.

У оквиру професионалне оријентације, наши матуранти су се додатно информисали о могућностима уписа на жељене факултете, академије и више школе. Информације које су биле непоходне нашим матуратима су везане за полагање пријемних испита, начина студирања и могућностима запослења након завршеног факултета.

Више о атмосфери и дешавањима на Сајму образовања можете погледати у галерији слика.